Dyzelių remontas autura.lt bei dyzelinių automobilių priežiūra yra vieni iš tų procesų, kurie šių automobilių savininkams sukelia iš tiesų labai daug įvairių klausimų. Taigi, galima tik daryti išvadą, kad informacijos šiomis temomis niekada nebus per daug. Tad visus dyzelinių automobilių savininkus kviečiame suklusti ir apie šių automobilių remontą bei priežiūrą, sužinoti dar daugiau.

Ar dažnai reikia keisti dyzelinio automobilio alyvą? Ir ar per retas jos keitimas gali tapti priežastimi, dėl kurios bus reikalingas dyzelių remontas?

Savaime suprantama, vienas daugiausiai klausimų sukeliančių dalykų yra alyvos keitimas. Žmonės  dažnu atveju tiesiog nežino, kaip dažnai ji turėtų būti keičiama. Taigi, jei ir jūs esate vienas iš jų, pats metas visiems laikams įsidėmėti, kad jei turite naują dyzelinį automobilį, tai alyvą reikėtų keisti kas 15 000 – 30000 km. Na, o tuo atveju, jei turite seną dyzelinį automobilį, tai alyva turėtų būti keičiame nuvažiavus 10 000 km. Ir tikrai verta paisyti šio nurodymo, kadangi per retai keičiama alyva gali tapti dyzelinų remonto priežastimi.

Dėl kokių priežasčių atsiranda dyzelinio automobilio dūmingumas?

Nemaža dalis dyzelinių automobilių savininkų susiduria su dūmingumu. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių. Tačiau puikūs savo srities specialistai dažnu atveju vos tik pamatę dūmų spalvą, gali nustatyti dėl kokios priežasties taip nutiko. Kita vertus, bet kokiu atveju yra būtina atlikti automobilio diagnostiką. Tačiau pernelyg baimintis neverta – jei susiduriama su dyzelinio automobilio dūmingumu, tai dar tikrai nereiškia, kad bus reikalingas sudėtingas, ilgas bei brangiai kainuojantis remontas. Dažnu atveju priežastį galima pašalinti greitai bei nebrangiai.

Kaip dažnai turėtų būti keičiamas dyzelinio automobilio diržas?

Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti dar vienos svarbios detalės, tai – paskirstymo diržas. Jis taip pat turi būti reguliariai keičiamas, tačiau tikrai ne taip dažnai, kaip alyva. Paskirstymo diržą keisti reikia tik tuomet, kai nuvažiuojama 100 0000 km. Taigi, akivaizdu, kad dažnai keisti paskirstymo diržo tikrai nereikės. 

Tad nepamirškite šių naudingų įžvalgų, prižiūrėdami dyzelinį automobilį.