GERA KARMA purškiamas magnis Zechstein Inside: kaip naudoti?

Nors purškiamo magnio aliejaus neįmanoma perdozuoti, tačiau šį produktą vis tiek derėtų naudoti atsakingai, juk tik taip galima gauti maksimalią jo naudą. Taigi, pateiksime patarimų, kurie padės tinkamai naudoti magnio aliejų ir taip užtikrinti, kad jūsų organizme nepritrūks šio mineralo.

Pradėti reikėtų nuo mažesnio kiekio, todėl pirmą savaitę rekomenduojama 3-6 purškimus per dieną. O tuomet jau palaipsniui galima didinti kiekį iki 10-20 purškimų per dieną, tuomet gausite reikiamą magnio dienos normą. Purkšti galima praktiškai ant viso kūno (pilvo, rankų, kojų, pėdų, šlaunų, nugaros, krūtinės), išskyrus jautrias vietas, tačiau dar labai svarbu nepamiršti įtrinti magnio aliejaus ir išmasažuoti tos vietos bei leisti magniui susigerti. Todėl reikėtų dar palaukti iki 15 minučių prieš nuvalant ar nuplaunant magnio aliejaus perteklių.

Pirmą kartą naudodami galite pajusti dilgčiojimą, tačiau nerimauti nevertėtų, tai nėra kažkokia alerginė reakcija, tai natūralus jausmas, kuris parodo, kad oda yra išsausėjusi bei suskeldėjusi arba organizmui trūksta magnio. Kai organizmas gaus pakankamai magnio, jį naudojant pastoviai, šio jausmo turėtų nebelikti, be to, daugiau riebalinio audinio turinčiose vietose purškiant magnio aliejų šis jausmas bus gerokai mažesnis.

Magnio aliejaus nereikėtų tepti ant odos, kuri yra po skutimosi, taip pat reikėtų vengti suskeldėjusios odos vietų bei žaizdelių, kadangi ten dilgčiojimas jausis labiau. O jeigu netyčia aliejaus pateko ant tokių vietų, galite jį nuplauti tekančiu vandeniu.

Vaikams prieš naudojimą derėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. O pradžiai reikėtų išbandyti mažą produkto kiekį, pavyzdžiui, 1-2 purškimus per dieną ir, jeigu nepasireikš jokie pašaliniai efektai, galite naudoti po 3-5 papurškimus per dieną, atsižvelgiant į magnio kiekį organizme ir mitybą.

Magnio aliejaus privalumai sveikatai

  1. Sumažina skausmą

Nustatyta, kad magnis gali sumažinti tiek raumenų, tiek nervų skausmus. Magnis mažina cheminės medžiagos NDMA stimuliavimą, kuri ir sukuria skausmą. Be to, magnio aliejus tepamas ant skaudančios vietos gali palengvinti nugaros, sausgyslių uždegimo bei riešo tunelio sindromo sukeltus skausmus.

  1. Stiprina kaulus ir dantis

Magnis yra pagrindinis kalcio įsisavinimo faktorius, todėl esant nepakankamam magnio kiekiui organizme nėra įsisavinama ir kalcio, net jeigu jo gauname ir pakankamai, o tai lemia sumažėjusį kaulinio audinio tankį ir tuo pačiu silpnus kaulus. Todėl palaikyti pakankama magnio kiekį reikia nuolat.

  1. Atpalaiduoja raumenis

Sportininkai naudoja magnio aliejų, kad sumažintų raumenų skausmą, kuris susijęs su nuovargiu dėl didelio krūvio, tačiau raumenys pavargsta ne tik mums intensyviai sportuojant, kadangi jie dirba praktiškai užsiimant bet kokia veikla.

  1. Pagerina miego kokybę

Natūralios magnio atpalaiduojančios savybės daro didžiausią įtaką miegui, GABA receptorių atpalaidavimas smegenyse ir nervų sistemoje leidžia lengviau užmigti. Būtent dėl to magnio aliejų verta naudoti vakare, net jeigu ir nesiskundžiate miego sutrikimais.

  1. Išsprendžia odos problemas

Jau seniai tyrimais nustatyta, kad magnis gali suskaidyti įvairius riebalus. Todėl magnio aliejaus naudojimas gali padėti išspręsti odos jautrumo bei spuogų problemas, o taip pat išvengti tokių ligų kaip dermatitas, psoriazė bei egzema.

  1. Galima naudoti kaip dezodorantą

Kalbama, kad aliuminio turintys dezodorantai susiję su įvairiomis ligomis, tad natūraliu jų pakaitalu gali tapti magnio aliejus, kuris taip pat sumažina nemalonų kvapą, o norintieji specifinio aromato gali pridėti mėgstamo kvapo eterinių aliejų. Tik nereikėtų magnio aliejaus naudoti ant neseniai nuskustos odos, kadangi tai gali sukelti dirginimą.

  1. Padeda kovoti su diabetu

Magnis prisideda prie tinkamo insulino veikimo. Bet sergant diabetu daug gliukozės išsiskiria su šlapimu, o tai kartu mažina ir magnio kiekį organizme, todėl atsiranda jo trūkumas ir dėl to gali sutrikti normalus insulino veikimas, kas sergantiesiems gali sukelti nemažai problemų siekiant sukontroliuoti diabetą, o tai gali lemti dar didesnę ligos progresiją ir pasekmes jas sergančiajam.

Ką dar vertėtų žinoti?

Apie magnio svarbą organizmui bei jo naudą bendrai sveikatai jau sužinojome pakankamai nemažai, tačiau būtų įdomu išgirsti ir kažkokių specifinių niuansų, susijusių su šiuo produktu, todėl pakalbinsime šios srities profesionalą – Andrejų Petrušą, kuris yra UAB “Gera karma” vadovas. Jis mielai sutiko pasidalinti įdomiais faktais apie magnio aliejų.

Rekomenduojama magnio dienos norma yra apie 300 mg, tačiau maisto papildų gamintojai rekomenduoja apie 400-420 mg vyrams ir 310 – 320 mg moterims kiekvieną dieną. Šiuolaikiniu valgymu žmogus vidutiniškai sunaudoja apie 150-250 mg per dieną, priklausomai nuo mitybos, tačiau praktiškai bet kokiu atveju magnio šiuolaikiniam žmogui trūksta. Jeigu trūkumas didelis, tuomet galite ir nepajusti specifinių sindromų arba galite jų taip nesureikšminti, kol nesustiprėja. Tačiau, kad trūko magnio galite įsitikinti pradėję jį vartoti papildomai ir tuomet palyginę savo savijauta su buvusia, tikrai turėtų būti malonus skirtumas.

Be to, šiais laikais yra toks magnio trūkumas, kad vienas gydytojas pasakojo, jog vidutinis jo pacientas, kuris atvyksta į ligoninę dėl širdies problemų ar prieš operaciją, turi tiek nepakankamai magnio, kad jam reikia suleisti 2 gramus magnio sulfato kas šešias valandas ir taip dvi paras, jog būtų atstatytas normalus jo kiekis. Tačiau to išvengti gali paprastas magnio aliejaus naudojimas, kuris dar ir sumažina hipertenziją bei taip padeda išvengti širdies problemų.

Recommended Reading