Apie aprangą ir aksesuarus galima kalbėti daug, tai labai plati tema, kuriai aprėpti prireiktų ne vieno straipsnio, ne vienos knygos, ne vienos TV laidos. O aksesuarų karaliumi galima pavadinti laikrodį. Kaip tik ieškote, kur įsigyti? Jums patiks Chronos.lt laikrodžiai. Užsukite!
Vienas žodis, du skiemenys, keturios raidės ir…
Mada – vienas žodis, du skiemenys, keturios raidės ir… visas pasaulis. Taip, mada aprėpia ne vieną miestą ar šalį, bet visą pasaulį. Ji susijusi ne tik su dabartimi ar ateitimi, bet ir su praeitimi. Veikiausiai esate girdėję, kad tam tikri dalykai kartojasi. Tai, kas buvo madinga, nukišama gilyn į spintą, bet štai po kurio laiko vėl ištraukiama kaip puikiausias drabužis.
Išmanusis laikrodis
Ar galima teigti, kad šiandieninė mada yra išmanieji laikrodžiai? Ir taip, ir ne. Gal jie ir madingi, tačiau klasikiniai laikrodžiai irgi nesiruošia užleisti pozicijų.
Išmanusis gali būti praktiškas. Jis gali būti stilingas. Jis gali būti madingas. Tačiau teiginiui, jog tai vien mada, sunku pritarti. Kodėl? Ogi todėl, kad esama įvairių stilių, apie kai kuriuos laikrodžius iš pirmo žvilgsnio nė nepasakytum, kad tai „smartwatch“. Tačiau visai galima sutikti, jog kai kurių gamintojų modeliai iš tikro madingi, pavyzdžiui, „Apple“ sukurti išmanieji riešo aksesuarai.
Klasika nesensta
Mada kartais priešinama su klasika. Klasika nesensta – toks teiginys neretai sutinkamas. Ir, vertėtų pastebėti, jis gana taiklus. Nesvarbu, kad tam tikro laikrodžio dizainas sukurtas prieš n metų. Svarbu, kad net po n metų jis atrodo „kaip čia buvęs“ ir nelengva atspėti, ar tai šių metų gaminys, ar sukurtas kur kas anksčiau.
Galima teigti, kad klasika – tai išlavintas skonis. O ką rinktis – modernumą ar klasiką, čia jau kiekvieno reikalas. Kita vertus, daug kas priklauso nuo darbo, gyvenimo būdo. Vargu ar banko darbuotojui derėtų ateiti į darbą su moderniais, išraiškingais bėgimo bateliais, paprastai tariant, kedais.
Minimalizmas ir maksimalizmas
Apranga neatsiejama nuo aksesuarų. Vieni renkasi kuo paprastesnį, minimalistinį aprangos variantą ir nesegi laikrodžio, nesipuošia grandinėlėmis ar auskarais. Kiti mėgsta truputį daugiau papuošalų. Kartais ant riešo tik laikrodis, o kai kuriais atvejais dar ir viena kita apyrankė.
Funkcijos
Ar pats laikrodis gali būti laikomas papuošalu? Taip, jo paskirtis puošti. Tačiau sykiu šis papuošalas atlieka ir daugiau funkcijų. Kiekvienas žino, kad laikrodis gali būti statuso simbolis. Bet tai dar ne viskas. Vien ką reiškia laiko rodymo funkcija. O kur tokie dalykai kaip chronometras ar (kalbant apie išmaniuosius laikrodžius) žinučių skaitymas tiesiog ant riešo.
Viską aptarus panašu, jog apranga ir aksesuarai nėra tik mados reikalas. Tai tarsi plačios prerijos. O kiekvienos srities specialistai (batų gamintojai ir laikrodininkai, drabužių dizaineriai ir juvelyrikos meistrai) pažertų savų įdomybių.