Kuo pakeisti senus baldus, kad būstas atrodytų naujesnis?

Lietuvoje beveik 67% visų gyventojų gyvena daugiabučiuose pastatuose. Didžioji dalis, iš šių 1,6 milijono Lietuvos žmonių gyvena senos, dar sovietmečio statybos daugiabučiuose. Dėl šios priežasties nemaža dalis tokių būstų turi senstelėjusį arba pasenusį interjerą, kuriam labai reikia atnaujinimo. Nebūtinai kapitalinio remonto, tačiau bent šiokių tokių pakeitimų, kad atmosfera pasikeistų į gerą. Pradėti galima nuo baldų. Pasižiūrėkime, kokius senus baldus reikėtų pakeisti, kad būstas atrodytų naujesnis.

Seną sofą čia pat keiskite į minkštą kampą

Aišku, jeigu tai leidžia buto išplanavimas. Minkšti kampai mūsų pasaulyje atsirado tikrai senokai, bet jų populiarumas buvo gana nedidelis. Seniau minkštą kampą būdavo galima rasti tik turtingesnių žmonių apartamentuose, kur nors Londone ar Niujorke (kalbame apie 7-8 dešimtmečius), tačiau dabar tokį gali leisti įsigyti kiekvienas(-a).

Bute, pakeisdamas sofą, minkštas kampas įneša stiliaus, modernumo ir jaunatviškumo prieskonį. Tai nėra iššaukianti interjero detalė ir už sofą, norite ar nenorite to pripažinti, ji bus patogesnė.

Minkštas kampas nėra labai brangus pirkinys, tačiau jo įnešami pokyčiai bus milžiniški. Kainas bei pasiūlą galite įvertinti elektroninės parduotuvės polapyje minkšti kampai adresu varle.lt.

Laikas naujoms kėdėms

Jeigu ieškosite nebrangios išeities pakeisti tam tikro kambario interjerą – naujos kėdės bus puikus sprendimas. Dažniausiai verta pradėti nuo svetainės ir virtuvės, tačiau, jeigu bute yra darbo kambarys, vaikų kambarys ar kita patalpa su kėdėmis, galbūt naudinga bus pradėti nuo tos vietos.

Nesvarbu, kurią starto patalpą pasirinksite, žinokite vieną – kėdes reikia keisti urmu, visas iš karto. Jeigu virtuvėje yra keturios kėdės, o jūs pakeisite tik dvi, tai interjeras gali atrodyti dar blogiau nei prieš pakeitimą. Turėkite tai omenyje.

Stenkitės vengti taburečių arba kėdžių su labai žemu atlošu. Baro kėdės yra sprendimas moderniam interjerui, o ne tradiciniam butui.

Virtuvės arba valgomojo stalas tikriausiai savo jau nugyveno

Nors tai galioja ne visiems, bet yra tokia tendencija, kad butų šeimininkai vengia keisti virtuvės baldus. Tai galioja ne tik kėdėms, bet ir stalams. Kadangi stalas užima tikrai daugokai vietos, jo pakeitimas įneštų ir didelių pokyčių.

Paprasto stalo pakeitimas valgomajame arba virtuvėje palies jus kiekvieną dieną. Kadangi prie stalo tikriausiai sėdate bent vieną kartą per dieną, atnaujinimas tikrai bus pastebimas ir reikšmingas.

Rekomenduojame rinktis storesnį stalviršį. Tikriausiai beveik visuose namuose derės medinis stalviršis. Tamsesnės spalvos yra mažiau jautrios įbrėžimams (apart juodos) bei ant jų rečiau išryškėja dėmės. Vertinkite kokybę ir nesistenkite aklai taupyti.

Tarkite „sudie“ senoms spintelėms bei komodoms

Tai dažniausiai būna tie baldai, kurie keičiami itin retai. Prie spintelių ir komodų žmonės linkę priprasti, dėl to jų pakeitimai būna itin reti. Tik spintelei sulūžus nebepataisomai atsiranda tikimybė, kad interjeras sulauks šviežio oro gurkšnio.

Tačiau keisti jas apsimoka ne tik tada, kai pataisyti pasidaro nebeįmanoma. Pakeitus spinteles ar komodas, pasikeičia ir viso kambario vaizdas. Galbūt pavyko pasirinkti praktiškesnį ar talpesnį baldą, todėl mėtysis mažiau daiktų? Na, o galbūt pavyks įsigyti gerokai labiau deranti baldą?

Kad ir kaip ten bebūtų, seną komodą ar spintelę pakeisti nauja – verta.