Supkitės miego erdvėje lyg ant minkštų sparnų

Kokiomis savybėmis pasižymi skirtingos patalynės ir jos užvalkalų medžiagos?

Kyla klausimas, kokiomis savybėmis pasižymi skirtingi patalynės ir jos užvalkalų audiniai? Pamėginsime jums išsamiai atsakyti į šį klausimą. Paprastai, vienos pagrindinių medžiagų iš kurių yra gaminama patalynė yra linas, drobė, satinas, perkelis ir medvilnė. Taigi išsamiau galime aptarti kiekvieną iš jų. 

  1. Lino audinys. Jis yra tvirtas ir tinkamai prižiūrimas itin ilgaamžis. Be kita ko, verta pastebėti tai, kad lino audinį dažnai pasirenka būtent tie žmonės, kurie negali daug laiko skirti namų ruošai. Lino audinys yra lengvai prižiūrimas ir nereikalauja daug priežiūros. Pakanka jį išskalbti 30 ar 40 laipsnių teigiamos temperatūros vandenyje ir leisti jam savalaikiai išdžiūti. Jis yra labai laidus orui, tad jūsų kūnas su šia medžiaga jausis patogiai ir oda galės lengviau kvėpuoti. Paprastai lino audinys patalynės komplektuose yra labai vertinamas šiltuoju metų laiku. Jis neskatina prakaitavimo, o sukuria malonią vėsę lovos oazę. Be kita ko, lino audinys Lietuvoje yra neatsiejamas nuo tautiškumo ir jos kultūros. Vis dar pastebima, kad kultūriniuose renginiuose dažnai vis dar yra pasirenkamas lino, kaip tautinio, rūbas. Tai tikrai nereiškia, kad šiomis dienomis jis negali atspindėti dabarties mados tendencijų. Anaiptol, taip tikrai nėra. Linas užaugo kartu su visa visuomene ir puikiai patenkina jai kylančius poreikius tiek savo struktūra tiek ir apipavidalinimu.
  2. Perkelio audinys. Perkelio audinys pasižymi savo standumu ir yra kiek šiugdžios struktūros, o tai gali patikti tikrai ne kiekvienam. Tačiau greta to, esama ir puikių jo privalumų. Jis kaip ir linas yra puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie mėgsta gaivią miego aplinką. Jis nesukelia nepageidaujamo prakaitavimo ir natūraliai padeda žmogui pasiekti stabilią, patogią kūno temperatūrą. 
  3. Medvilnės audinys. Medvilnės patalynės komplektai yra puikiai pažįstamas ir apie jį daugžodžiauti tikrai nėra prasmės. Švelnumas ir minkštumas, o taip pat, be jokios abejonės, ir universalumas yra vienos iš esminių šio audinio teigiamų savybių.
  4. Drobės audinys. Kalbant apie drobinę patalynę, galima paminėti tai, kad pastaroji yra įvardijama, kaip nesenstanti klasika. Jos priežiūra nesudėtinga, o pats audinys odai sukelia vien malonius pojūčius. 
  5. Satino audinys. Na ir paskutinis likęs dar neaptartas audinio pluoštas yra satinas. Įprastai jis yra siejamas su prabanga ir elegancija. Ar patalynė internetu ar pirkta iš fizinės parduotuvės, švelnumas ir blizgesys yra šio audinio vizitinė kortelė.