Vaikų kambario interjeras: 5 patarimai ergonomiškai aplinkai

Tinkamas vaikų kambario įrengimas reikalauja laiko, reikalauja smulkmenų derinimo, galiausiai, funkcionalumo įvertinimo. Juk reikia sukurti tokią aplinką, kuri ne tik puikiai atrodytų, tad buvimas joje būtų malonus, tačiau taip pat ir tokią, kuri savo funkcionalumu būtų pritaikyta prie vaikų poreikių.

Jeigu Jums reikalingas vaikų kambario interjeras, tiksliau – jo įrengimas, tokiu atveju siūlome kreiptis į specialistus, kurie darbus atlieka greitai ir konkrečiai. Alternatyva – žemiau mūsų pateikti patarimai, kurie, tikimės, padės įrengti kambarį taip, kaip labiausiai tinka vaikučiams.

  • Vaiko kambario interjeras yra neatsiejamas nuo ergonomiškų baldų pasirinkimo, kuris gali užtikrinti, kad visa patalpa bus ne tik tinkamai išpildyta, tačiau tuo pačiu ir tai, kad vaikas joje gerai jausis. Reikalinga labai geros kokybės lova, taip pat ir spinta, kur telpa daug daiktų, galiausiai, geras stalas kasdieniniam namų darbų ruošimui.
  • Vaiko kambaryje geriausia derinti šviesias spalvas, kadangi tai teigiamai veikia jo mąstyseną, vaikas teigiamai vertins aplinką. Tai labai svarbu daryti nuo pat mažumės, kai dar tik formuojasi jis, kaip asmenybė.
  • Žinoma, taip pat reikalinga ir vieta, kurioje bus jo žaislai. Tokia vieta gali būti vadinama atsipalaidavimo vieta, žaidimų erdvę. Joje vaikas pats turėtų įvesti savo tvarką. Tik svarbiausia – tinkami baldai, kurie būtų skirti tos tvarkos įvedimui.
  • Geriausia rengiant vaiko kambarį tartis ne tik su tėveliais, kurie dažniausiai dizaineriui išsako gana aiškius savo poreikius, tačiau taip pat ir su vaiku, kuris taip pat turi teisę nuspręsti ko jam reikia ir tuo pačiu bent jau kokios spalvos turėtų dominuoti jo svajonių kambaryje.
  • Vaiko kambaryje gana svarbią vietą užima užuolaidos, kurios šiais laikais gana dažnai keičiamos romanetėmis. Sunku atsakyti, kuris variantas yra geriausias, tačiau akivaizdu tai, kad svarbiausia, jog būtų palaikoma stiliaus visuma.

Toks tas vaikų kambarys. Dažniausiai tai yra pati saugiausia vieta žemėje, kurioje – gera būti. Žinoma, stilius gali būti labai įvairus, tad svarbiausia, kad jis patiktų vaikui ir būtent mažas galėtų jame gerai jaustis ir tuo pačiu būti saugus.